• Witamy na naszej stronie
      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły
          • Bal Ósmoklasistów

W sobotę, 17 czerwca 2023 roku, w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku – Zdroju odbył się Bal Ósmoklasisty.

Blisko czterdziestu uczniów ósmych klas w sobotnie popołudnie mogło pobawić się na swoim pierwszym wielkim balu. Bal zorganizowany na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego był ostatnią wspólną imprezą szkolną dla uczniów, którzy już zaraz staną się jej absolwentami. Uczniowie w garniturach a uczennice w sukniach balowych zasiedli przy pięknie zastawionych stołach. Na sali obecni byli oprócz uczniów: dyrekcja szkoły, wychowawcy klas, nauczyciele oraz grupa rodziców. Bal rozpoczęła pani Dyrektor, kierując życzenia dla uczniów opuszczających mury szkoły. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć, łez wzruszeń, ale co najważniejsze wspaniałej wspólnej zabawy. Ósmoklasiści prezentowali się wspaniale – dziewczyny w efektownych, oryginalnych sukienkach, fryzurach, chło

• “Eko Szkoła - Eko My”

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w programie edukacyjnym “Eko Szkoła - Eko My” realizowanym przez Fundację Błękitna. Podczas zajęć z edukacji przyrodniczej łącząc zabawę z nauką, dzieci poznały podstawowe zasady ekologii i sposoby dbania o środowisko. Dzięki udziałowi w programie dzieci zrozumiały znacznie dobrej jakości powietrza, są świadome przyczyn występowania zanieczyszczeń w powietrzu, a także znają sposoby poprawy jego jakości.

• Sukces Kaliny

Kalina Pieróg, uczennica klasy 4 została wyróżniona w plebiscycie „Muzyczne Wyzwanie Chrumasa" zorganizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w ramach promocji unijnego „Programu dla szkół”.

Gratulujemy Kalince talentu i życzymy dalszych twórczych i wokalnych sukcesów.

• Cała Polska Czyta Dzieciom

Nie oceniona jest rola jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka odgrywa kontakt z książką. Rozwija wrażliwość i wpływa na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Wprowadzając codzienne czytanie, szkoła może pomóc dzieciom w dobrym opanowaniu ojczystego języka. Dlatego tez Uczniowie z naszej szkoły od początku czerwca uczestniczyli w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

• SZKOLNY TEST WIEDZY O SPORCIE

Na początku czerwca uczniowie naszej szkoły z klas VI - VIII wzięli udział w "Szkolnym teście wiedzy o sporcie". Test obejmował tematyką zagadnienia związane z szeroko rozumianym sportem. Każdy z uczniów miał do rozwiązania test składający się z 18 pytań, w którym można było uzyskać maksymalnie 20 punktów.

• Spotkanie “Najważniejszy jest człowiek”

W miniony piątek w naszej szkole odbyło się szkolenie dla klasy 5a i 5b w zakresie bezpieczeństwa w czasie wakacji, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania przemocy rówieśniczej i HEJTU a także odpowiedzialności karnej nieletnich. Przeprowadził je Pan Robert Panna, emerytowany policjant oraz były komendant Komisariatu Policji w Chojnie. Pan Robert po przejściu na emeryturę założył Stowarzyszenie “Najważniejszy jest człowiek”, którego jednym z głównych zadań jest prowadzenie darmowych działań profilaktycznych na terenie Powiatu Gryfińskiego.

• Góry Sowie, dzień 2.

Drugi dzień wycieczki przyniósł ogrom wrażeń i przebytych kilometrów. Zaczęło się od podejście na Wielką Sowę, najwyższy szczyt Gór Sowich. Po porannym spacerku, następnym celem było zwiedzanie kopalni węgla kamiennego w Nowej Rudzie. Poznano zarówno podziemnie korytarze, jak i część naziemną. Kolejny etap to zamek Grodno, na górze Choina. Z klimatów górniczych przenieśliśmy się w czasy średniowieczne. Pan przewodnik opowiadał o dawnych zwyczajach, oraz dziejach miejscowych dynastii. Po doznaniach historycznych przyszedł czas na spacer nad jeziorem Bystrzyckim i przejście kładką przez to jezioro.

• Wycieczka w Góry Sowie

Blisko sześćdziesięciu osobowa grupa uczniów i nauczycieli z naszej szkoły wybrała się na wycieczkę szkolną w Góry Sowie. Pierwszym etapem zwiedzania było skalne miasto w Czechach. Spacer urokliwymi ścieżkami w miejscowości Adrsprach przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń i moc dobrej zabawy. Rejs tratwą po górskim jeziorze, przy udziale czeskiego przewodnika wywołał wiele wesołości. Pełen wrażeń dzień zakończył się zakwaterowaniem w pensjonacie Magda w przepięknej scenerii tutejszych gór. Kolejne porcje wrażeń przed nami!

• Na szlaku rowerowym R20

Korzystając z pięknej pogody grupa rowerzystów z naszej szkoły odwiedziła dziś Moryń. Dzięki ścieżce rowerowej jazda przebiegała bezpiecznie i można było odwiedzić sąsiadów. Był czas na odpoczynek, ciekawe rozmowy i spacerek ścieżką przy moryńskim jeziorze. Oczywiście nie zabrakło wizyty w znanej w regionie lodziarni. Dobre połączenie rowerowe między Trzcińskiem a Moryniem sprzyja takim wypadom, blisko 50 km trasa nie jest wymagająca, a zapewnia wiele frajdy.

• Działania Wolontariuszy

Dnia 26.05.2023 r w Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdroju odbył się grill mieszkańców z pomocą grupy wolontariuszy, uczniów klas ósmych ze Szkoły Podstawowej w Trzcińsku Zdroju. Nasi uczniowie wraz z seniorami bawili się przy utworach znanych nam wszystkim dzięki lokalnemu zespołowi Borowiny. Pogoda dopisała, wszyscy uczestnicy spotkania bawili się doskonale.

• Dzień Mamy i Taty w klasie 2

Dla dzieci rodzice to najważniejsze osoby w życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a opiekunem.

Uczniowie z klasy 2 chcąc podziękować rodzicom za trud wychowania przygotowały dla Nich występ. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz zaprezentowały układ taneczny. U najmłodszych widoczna była wielka trema - ale występ się udał!

Sobota 18.05.2024

• Nawigacja