• Witamy na naszej stronie
      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły
          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniach 17, 20 i 21 listopada odbyły się egzaminy w ramach Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Przystąpili do niego obecni w tych dniach uczniowie klas 4-8 i klasy 3.

Egzamin wzbudził wiele emocji, a wśród uczniów wielu zdobyło tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Życzymy im powodzenia, a wszystkich zachęcamy, by dokładnie nauczyć się tabliczki mnożenia, bo nie tylko jest potrzebna w szkole, ale najzwyczajniej przydaje się w dniu codziennym

• Grosikowe nagrody

W październiku uczniowie z klasy 3 podróżowali po galaktyce Finansów i Oszczędzania. Zajmowali się poważnymi tematami z zakresu finansów, był też czas na naukę i zabawę w terenie. Podejmowane działania sprawiły uczniom wiele radości.

Biorąc udział w konkursie na grosikową gazetkę miesiąca trzecioklasiści zajęli 2 miejsce.

• Szkoły Pełne Talentów #LidlPolska

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele oraz wszyscy, którzy przyczynili się do udziału w akcji LIDL TALENCIAKI!

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazywali Talenciaki na konto naszej szkoły. Wspólnie udało nam się uzbierać aż 877 TALENCIAKÓW.

Dzięki zebranym punktom udało nam się uzyskać gry dla młodszych i starszych dzieci. Gry znajdują się na świetlicy oraz gabinecie pedagoga.

• Teatr piasku "Piaskowa Magia"

20 listopada 2023 r. uczniowie klas 6a,6b i 7 wybrali się do CK w Chojnie by wziąć udział w spektaklu pt."Mały Książę" w wykonaniu teatru Piaskowa magia.

Historia Małego Księcia w wykonaniu teatru Piaskowa Magia jest unikatowym pokazem malowania piaskiem na żywo.

Na dużym ekranie za pomocą światła, piasku i cienia w połączeniu z cudowną muzyką i głosem lektora, powstała autorska interpretacja książki autorstwa Antoine de Saint-Exupéry. Jej uniwersalne przesłanie do dziś wzrusza i skłania do refleksji, a spektakl z piaskowej animacji wspaniale dopełnia treść i rozwija artystyczną wyobraźnię, kreatywne myślenie i koncentrację, której często brakuje współczesnym widzom.

• MISTRZOSTWA REJONU DZIECI W UNIHOKEJA

W dniach 14 i 16 listopada 2023 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Trzcińsku - Zdroju odbyły się Mistrzostwa Dzieci w Unihokeja.

W zawodach brały udział reprezentacje szkół naszego rejonu:

SP Trzcińsko-Zdrój, SP Góralice, SP Banie, SP Nawodna, SP Swobnica.

Naszą szkołę w kategorii dziewcząt reprezentowały następujące uczennice: Michalina Denis, Zuzanna Falkowska, Oliwia Kwaśniewska, Kornelia Wasiutyńska, Zuzanna Saskowska, Emilia Chruścińska, Kalina Pieróg, Nadia Mazurkiewicz, Sofia Artemenko, natomiast w kategorii chłopców uczniowie: Adam Mikitów, Filip Mikitów, Oliwier Wojciechowski, Brajan Waczyński, Adam Kosiński, Jakub Bigus, Cezary Mazur, Filip Widziak.

• Gang Mocniaków w klasie 3

Jeronimo Martins Polska SA., właściciel sieci sklepów Biedronka, ponownie zaprosił nas do udziału w programie, który pomaga wypracować właściwe nawyki najmłodszych.

„Szkolne Przygody Gangu Mocniaków” mają na celu przekazanie dzieciom wiedzy na temat roli składników odżywczych w diecie oraz zachęcenie ich do jedzenia różnorodnych i zbilansowanych posiłków zgodnie z zasadami talerza zdrowego żywienia.

• Dzień Seniora

Dzień Seniora, obchodzony na różne daty w różnych miejscach na świecie, to czas dedykowany szacunkowi i docenieniu starszych członków społeczeństwa.

W ramach promowania więzi międzypokoleniowych i aktywnej integracji seniorów, wiele szkół organizuje inicjatywy, w tym wizyty uczniów z Kół Wolontariatu w lokalnych placówkach dla osób starszych. W jednym z takich pięknych dni uczniowie z klasy IV i VIII ze Szkoły Podstawowej w Trzcińsku-Zdroju postanowili uczcić Dzień Seniora, zaplanowawszy wizytę w pobliskim Domu Pomocy Społecznej.

• Poznajemy warstwy lasu

Uczniowie z klasy 3 podczas zajęć przyrodniczych poznali warstwową budowę lasu, przypomnieli sobie gatunki drzew liściastych i iglastych, a także informacje na temat zmian zachodzących w przyrodzie jesienią.

Uczniowie z przyniesionych darów wykonali las w słoiku. Wspólna praca pozwoliła na rozwijanie umiejętności współpracy, właściwego planowania oraz przydzielania zadań. Pracy towarzyszyła twórcza radość, a jej efekty można podziwiać na zdjęciach.

• Nowy monitor z projektu OSE ESA

Nasza szkoła od jakiegoś czasu realizuje projekt OSE ESA, czyli Edukacyjna Sieć Antysmogowa. Dzięki temu, każdy mieszkaniec miasteczka może na bieżąco śledzić pomiary powierza w okolicy szkoły. Stosowny czujnik znajduje się na elewacji od strony boiska szkolnego. Teraz dodatkowy monitor został zamontowany także w budynku szkoły na parterze. Podczas przerwy czy wizyty w szkole można zapoznać się ze szczegółowymi danymi zwianymi z jakością powietrza w Trzcińsku – Zdroju. Jakość powietrza można także śledzić na stronie internetowej https://esa.nask.pl/, gdzie na mapie Polski widoczne są odczyty z naszego miasteczka. Zapraszamy do bieżącego śledzenia aplikacji. #OSE, https://www.facebook.com/ESAnaskpl/

• Aktywna tablica - edycja 2023

Informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Aktywna Tablica, której celem jest rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno- komunikacyjnych.

Szkoła otrzymała dotację w kwocie 35.000 zł. Pozostałą kwotę 8.750 zł, co stanowi 20% sumy ogólnej to wkład finansowy, który został przeznaczony przez organ prowadzący szkołę.

• Wokół symboli narodowych

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu dotyczącego symboli narodowych a także wydarzeń z dziejów naszego kraju. Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem przygotowywali się do konkursu.

Sobota 04.05.2024

• Nawigacja