• Witamy na naszej stronie
      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły
          • Dzień Zdrowego Śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

Uczniowie klas 1-3 przystąpili do udziału w Dniu Zdrowego Śniadania. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Najmłodsi samodzielnie przygotowali kanapki, które zostały zjedzone ze smakiem.

• #SportowiNiezłomni2023

W dn. 3-4 listopada 2023 r. zawodniczki Luks Krokus Góralice uczestniczyły w Indywidualnych Mistrzostwach Polskiego Związku Badmintona w kategorii młodzików. Turniej odbył się w Częstochowie.

W grach indywidualnych nasze badmintonistki odpadły w kwalifikacjach.

Natomiast w grach podwójnych pary

Hanna Makuchowska/Zuzanna Szweda oraz Martyna Sawicka/Maria Drożdżowska UKS Kometka Jastrowie zagrały w turnieju głównym, kończąc mistrzostwa w pierwszej rundzie.

• #SzkołaPamięta

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku – Zdroju, wraz z przedstawicielami klas, Szkolnym Klubem Wolontariatu, oraz opiekunami: Anną Gontarz, Anną Rydzewską i Jackiem Limanówką, wybrał się na cmentarz w celu uczczenia pamięci zmarłych. Szczególnie byłych pracowników szkół z terenu naszej gminy.

• Pasowanie na czytelnika 2023

W dniu 31.10.2023r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.

Dzieci złożyły piękne przyrzeczenie: "wszyscy będą kochać i szanować książki" a następnie zostały „Pasowane na Czytelnika” oraz otrzymał pamiątkowy kotylion.

Na spotkaniu nasze pierwszaki również przypomniały sobie wiedzę na temat szanowania książek oraz zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

• Dzień Dyni w Świetlicy

Jest to jedno z najzdrowszych jesiennych świąt obchodzonych 31 października.

Dzień Dyni to doskonały moment, aby zapoznać dzieci z tym, jak dynia wartościowym jest warzywem. Jest niezwykle wdzięczna i łatwa w uprawie, nawet w przydomowym ogródku warzywnym. W kuchni sprawdzi się zarówno w postaci wytrawnej, jak i deserowej. Możliwości dyni są tak szerokie, że omijanie jej w sezonie na sklepowych półkach niewybaczalnym błędem. Ponadto nie należy zapominać, że dynie mogą pięknie ozdobić dom zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

• Wygrana Uczniów z klasy 3

Po przerwie wakacyjnej uczniowie z klasy 3 wrócili do realizacji programu "Od Grosika do Złotówki". We wrześniu dzieci utrwaliły znaczenie pojęć: gotówka, zakupy, waluta. Przypomniały sobie jak racjonalnie gospodarować własnym budżetem oraz jak przechowywać pieniądze.

Swoje aktywności w postaci grosikowej prezentacji zgłoszone zostały do udziału w konkursie w którym trzecioklasiści uzyskali tytuł laureata.

• RAZEM dla EMILA

Dobiegła końca akcja "Razem dla Emila", podczas której społeczność szkolna mogła wesprzeć naszego byłego ucznia kupując bransoletki wykonane przez dzieci, rodziców i nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Chojnie oraz młodzież ze szkolnego koła wolontariatu. Zebrane środki pieniężne pozwolą sfinansować Emilowi turnus rehabilitacyjny.

• Udział w przedstawieniu teatralnym

26 października 2023 r. uczniowie z klas I-III pojechali do Centrum Kultury w Chojnie na spektakl pt. „Wynalazki” TEATRU KONIK.

Przedstawienie było inspirowane prawdziwą historią o największych wynalazkach XIX/XX wieku. Opowieść przybliżyła dzieciom sylwetki takich geniuszy jak Nicola Tesla, Guglielmo Marconi, Thomas Alva Edison. Historia rywalizacji wielkich wynalazców „Tesla vs. Marconi” to spektakl, który mówi o początkach wynalazczości, o tzw. drugiej rewolucji przemysłowej, kiedy dwa wielkie umysły Thomas Edison i Nikola Tesla toczyły spór o prymat. Przedstawienie miało walory edukacyjne, które w sposób przystępny i humorystyczny opowiada o najważniejszych wynalazkach takich jak radio, telewizja, telefon.

• Podsumowanie zbiórki kasztanów

Po raz kolejny w naszej Szkole odbyła się zbiórka kasztanów, której celem jest promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci, wykształcenie wrażliwości na los zwierząt, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody.

Uczniowie i rodzice wykazali się dużym zaangażowaniem i determinacją, dzięki czemu zebraliśmy ogromną ilość kasztanów - ponad 1200 kg!

• Nasi skrzydlaci przyjaciele …

25.10.2023 r. uczniowie kl. III SP w Trzcińsku-Zdroju wzięli udział w zajęciach poświęconym ptakom. Rozmawiano o cechach charakterystycznych ptaków i warunkach, które należy spełnić obserwując ptaki.

Dzieci zauważyły, że ptaki komunikują się między sobą śpiewając: trelują, gwiżdżą, skrzeczą, ćwierkają, klapią, korkują, szczebioczą … Ptasi śpiew pełni funkcje reklamujące osobnika, gotowość do obrony terytorium itp.

• CodeWeek 2023

#CodeWeek EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe w ciekawy i interesujący sposób.

Kodowanie rozpoczęliśmy tańcem robotów który został przygotowany przez uczennice klasy 6a: Zuzannę Falkowską, Amandę Jaćkiewicz, Oliwię Kwaśniewską, Zuzannę Niewiadomską, Kornelię Wasiutyńską.

• Gratulujemy Eli!!!

Miło nam poinformować, że wyłoniliśmy zwycięzców konkursu „Własna gra”.

Dziękujemy, że znaleźliście czas by przystąpić do wspólnej zabawy. Dzięki Wam mogliśmy urządzić w pracy salon gier Testując wszystkie przesłane prace mieliśmy okazję do świetnej zabawy. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pomysłowości i zaangażowania wszystkich uczestników konkursu. Wiedzcie, że decyzja komisji nie była łatwa.

Sobota 04.05.2024

• Nawigacja