• Witamy na naszej stronie
      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły
          • Narodowe Święto Chrztu Polski

14 kwietnia obchodzimy święto państwowe - Narodowe Święto Chrztu Polski, które upamiętnia wydarzenie sprzed 1058 lat, kiedy to książe Mieszko I i jego dwór przyjęli chrzest.To przełomowe wydarzenie w dziejach naszego narodu jest uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości i wyraz zbliżenia cywilizacyjnego i kulturowego z pozostałymi państwami europejskimi. Miało też ogromne znaczenie dla kształtowania się tożsamości narodowej i historii naszego kraju.

• ABC Empatii

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w akcji edukacyjnej ABC Empatii. Podręczniki w ramach kampanii przekazał nam Pan Olgierd Kustosz - Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

ABC Empatii to projekt, który poprzez edukację ma za zadanie likwidację barier i stereotypów związanych z osobami niepełnosprawnymi.

• Uczniowie klasy 8 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieszkowicach

9 kwietnia uczniowie z klasy 8 mieli przyjemność odwiedzić Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieszkowicach. Ta fascynująca wycieczka została hojnie ufundowana przez samą placówkę, co stanowiło wyraz ich otwartości i zaangażowania w rozwój edukacyjny młodzieży. Pracownicy szkoły oraz jej uczniowie bardzo serdecznie nas ugościli, angażując się w naszą wizytę w pełnym zakresie. Początkowo nasi uczniowie byli nieco niepewni co do pobrania materiałów promocyjnych przygotowanych na wejściu. Jednakże, dzięki kilku godzinom spędzonym w przyjaznym towarzystwie naszych przewodników i po zwiedzeniu najciekawszych miejsc w szkole, ich podejście zmieniło się diametralnie. Stali się bardziej zaangażowani i aktywnie uczestniczyli, zadając pytania i wykazując głębsze zainteresowanie. Gdy nadszedł moment wyjazdu, wszyscy z zapałem pytali o szczegóły dotyczące noclegów, kosztów wyżywienia oraz

• Podsumowanie konkursu

14 marca jest Międzynarodowym Dniem Matematyki oraz Światowym Dniem Liczby Pi. Dzień ten obchodzony jest 14 marca, ponieważ w notacji amerykańskiej tę datę zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby Pi.

W naszej szkole Dzień Liczby Pi zaakcentowaliśmy w postaci konkursu trwającego od 14 do 22 marca (pisaliśmy o tym wcześniej). Udział wzięło 13 uczniów klas 4-7. Wszystkie prace konkursowe charakteryzowała kreatywność i pomysłowość wykonania. Jury miało trudne zadanie wytypowania „najlepszych” prac.

• Wiosna zawitała do szkolnej świetlicy

Zawitała, zagościła wiosna – piękna i radosna. Zauważyć można ją wszędzie, wokół nas. Przyroda budzi się do życia. Pojawiły się pierwsze pąki na drzewach, kwitną kwiaty, śpiewają ptaki. Wiosna zawitała również do naszej świetlicy szkolnej! Można to zauważyć nie tylko po aktywności dzieci, ale również po wystroju sali w przepiękne wiosenne prace plastyczne wykonane przez uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowe.

• „Ornitologiczne inspiracje” innowacja pedagogiczna

Innowacja pedagogiczna - kolejna przygoda z ornitologią w klasie V.

Uczniowie poznali 3 gatunki sikorek- bogatkę, modraszkę i czubatkę. Po tych zajęciach będą rozpoznać sikorki po ich upierzeniu. Bogatka: pierś żółta z czarną pręgą po środku. Biały policzek w czarnym otoczeniu. Sikorka modra: pierś żółta, niebieska czapeczka w białym otoczeniu. Modraszka jest mniejsza od bogatki i wróbla. Czubatka: ostro zakończony czubek. Czarny rysunek na policzku. Na głowie charakterystyczny, sterczący i zaostrzony czarno-biały czubek (zbudowany z biało obrzeżonych piór). Na głowie widnieje niepowtarzalny czarno-biały rysunek. Policzki białe z czarną kreską i białymi obrączkami, na podgardlu szeroki czarny śliniak. Wierzch ciała beżowobrązowy, skrzydła i ogon szarobrązowe, brązowawy bok ciała. Spód jaśniejszy, beżowo-biały.

• SUKCESY RECYTATORSKIE

Miło nam poinformować, iż talent recytatorski naszych uczniów został doceniony podczas powiatowych eliminacji Małego Konkursu Recytatorskiego.

Konkurs odbył się 23 marca w filii Gryfińskiego Domu Kultury w Pałacyku pod lwami.

Reprezentujący naszą gminę uczniowie znaleźli się w gronie laureatów:

• List gończy za papierosem

Na ostatniej lekcji biologii uczniowie rozmawiali o szkodliwości palenia papierosów oraz e-papierosów. W parach przygotowywali list gończy za papierosem aby wskazać jego skład i szkodliwość (rysopis i wina) oraz określali nagrodę za jego ujęcie (co można zyskać unikając palenia). Głównym celem lekcji było: zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego, kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z funkcjonowaniem w społeczeństwie, w tym unikanie zachowań ryzykownych dla zdrowia.

• Konkurs "Portret Pani Wiosny"

Marzec to miesiąc, w którym czekamy na pierwszy dzień wiosny. Chcąc umilić uczniom to oczekiwanie świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny Portret " Pani Wiosny".

Celem konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającą Panią Wiosnę techniką dowolną. Do udziału w konkursie mogli przystąpić uczniowie klas 1- 8. Konkurs był podzielony na dwie kategorie: klasy 1-3 i 4-8.

• Teatr Iluzji

22 marca naszą szkołę odwiedził pan Aleksander Tkacz, iluzjonista z Ukrainy, autor książki „Tajemnice iluzji", laureat wielu międzynarodowych Festiwali Sztuki i Iluzji. Pan Aleksander zaskakiwał nas swoimi umiejętnościami i zdolnościami, wykonując nieprawdopodobne sztuczki, które wydawały się niemożliwe do wykonania.

• Powitanie wiosny

Uczniowie klas 1-3 barwnym korowodem, z piosenką na ustach oraz dźwiękami hałasujących instrumentów pożegnały zimę. Dzieci przygotowały część artystyczną, która poprzedziła spalenie Marzanny.

Starsi uczniowie zadbali o kolorowe stroje i wspaniałe uśmiechy, którymi obdarzali wszystkich na szkolnych korytarzach. Podczas zajęć rozwiązywali wiosenny quizz oraz uczestniczyli w klasowych grach i zabawach.

Sobota 04.05.2024

• Nawigacja